انواع گیاهان دارویی و پرورش آن در منرل

» انواع گیاهان دارویی و پرورش آن در منرل

پرورش گیاهان دارویی در منزل

 پرورش گیاهان دارویی کار آسانی نیست و نیازمند تجربه است . در این مقاله به بررسی انواع گیاهان دارویی که می توان در خانه آن ها را پرورش داد و فواید سلامتی و موارد استفاده آن ها می پردازیم.

گیاه دارویی ریحان

ریحان ( ocimum basilicum ) یک گیاه رایج است که برای تزیین سالاد ، ماکارونی و بسیاری از وعده های غذایی دیگر برای افزودن عطر و طعم خوشمزه استفاده می شود. به لطف ویتامین ها و مواد معدنی موجود در ریحان ، مانند ویتامین K و آهن ، این گیاه برای مقابله با بیماری های رایج مفید است. به عنوان مثال ، منگنز موجود در ریحان به متابولیسم ترکیبات مختلف در بدن کمک می کند. پرورش گیاهان دارویی ریحان مقدس ، که معمولاً به آن تولیس گفته می شود ، در هندوستان انجام می شود. این یک گیاه مقدس محسوب می شود که برای کمک به درمان انواع بیماری ها مانند تب و دیابت در چای ، پماد و موارد دیگر استفاده می شود. طعم این گونه بسیار قوی تر از ریحان معمولی است.

 پرورش گیاهان دارویی -ریحان


مزایای سلامتی ریحان :

موارد استفاده :گیاه دارویی بابونه

بابونه (گل بابونه) دارای غلظت بالایی از آنتی اکسیدان است که آن را به یک گیاه عالی برای تسکین انواع بیماری ها تبدیل می کند. بابونه معمولاً به عنوان چای مصرف می شود و می توانید با دم کردن گلهای خشک بابونه در خانه از فواید آن بهره مند شوید. نوشیدن یک فنجان چای بابونه قبل از خواب می تواند به شما در آرامش و خواب راحت تر شب کمک کند. پرورش گیاهان دارویی از قبیل بابونه تقریباً در اکثر خاک ها امکان پذیر است.

پرورش گیاهان دارویی


فواید سلامتی بابونه :

موارد استفاده :

گیاه دارویی اکیناسه

اکیناسه (اکیناسه پورپوره) معمولاً به عنوان تخم گل بنفش شناخته می شود. این گل دیگری است که به طور معمول در چای برای تسکین علائم مختلف و تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده می شود. این گیاه محبوب اغلب برای تسریع بهبودی از سرماخوردگی استفاده می شود. توجه به این نکته مهم است که در صورت مصرف مداوم دوزهای بالا ، اکیناسه می تواند اثرات منفی مانند حالت تهوع و سرگیجه ایجاد کند. پرورش گیاهان دارویی اکیناسه بیشتر در خاک های شنی و لومی انجام می پذیرد.

پرورش گیاهان دارویی


مزایای سلامتی گیاه اکیناسه :

موارد استفاده :
گیاه دارویی قاصدک

قبل از بیرون آوردن قاصدک های مزاحم (تاراکساکوم) از حیاط خانه خود باید خوب فکر کنید. قاصدک ها نه تنها خوراکی هستند ، بلکه پر از فواید سلامتی نیز هستند. این گیاهان دارویی مملو از مواردی هستند که برای شما مناسب هستند: ویتامین K ، ویتامین C ، آهن ، کلسیم و غیره. این ویتامین ها و مواد معدنی به سلامت استخوان و کبد قوی کمک می کنند. تمام قسمت های یک قاصدک برای شما مفید است. به عنوان مثال ، ریشه قاصدک معمولاً برای چای استفاده می شود ، برگها به عنوان تزیین غذاهای مختلف و شیره قاصدک برای پوست شما عالی است. پرورش گیاهان دارویی قاصدک در خاک های ماسه ای و شنی بهتر انجام می پذیرد.

پرورش گیاهان دارویی


فواید سلامتی قاصدک :

موارد استفاده :
گیاه دارویی سیر:

سیر ( allium sativum ) برای درمان بیماری های ناخواسته کمک می کند. این گیاه فوق العاده ، برای مبارزه با عفونت ها ، کمک به مدیریت کلسترول و موارد دیگر بسیار مناسب است. خوردن سیر به طور منظم برای سلامتی شما مفید است و می توان آن را در طیف وسیعی از غذاها قرار داد. فواید سیر خام زیادتر است ، بنابراین سعی کنید آن را به صورت نپخته بخورید تا بیشترین سود را برای سلامتی داشته باشید. پرورش گیاهان دارویی سیر در خاک های قوی و حاصلخیز بهتر انجام می پذیرد.پرورش گیاهان داروییفواید سلامتی سیر :

موارد استفاده :گیاه دارویی جعفری :

جعفری (پتروسلینوم کریسپوم) یک سبزی خوشمزه است که برای حمایت از سیستم ایمنی بدن ، سلامت استخوان و سلامت گوارش مفید است. غلظت بالای آنتی اکسیدان ها ، ویتامین K و سایر ترکیبات به این گیاه کمک می کند تا یک گیاه قدرتمند برای بدن شما باشد. همچنین اگر از هالیتوز رنج می برید ، جعفری گیاه خوبی برای دستیابی به آن است. پرورش گیاهان دارویی جعفری نیازمند خاک های مملو از مواد آلی و حاصلخیز است.


مزایای سلامتی جعفری :

پرورش گیاهان دارویی


موارد استفاده :گیاه دارویی نعناع:

نعناع ( mentha) یک گیاه تازه است که طعم آن را در صمغ ، خمیر دندان و دسرها می چشیم. این گیاه یک چای خوش طعم درست می کند و به تسکین دردهای شکمی ، حالت تهوع و درد عضلانی کمک می کند. چای نعناع برای مادران بارداری که از بیماری صبحگاهی گاه به گاه رنج می برند انتخاب خوبی است. پرورش گیاهان دارویی نعناع بدون کود انجام می پذیرد زیرا استفاده از کود باعث تغییر طعم آن می شود.


فواید نعناع برای سلامتی :

پرورش گیاهان دارویی


موارد استفاده :


گیاه دارویی رزماری :

رزماری ( rosmarinus officinalis ) پر از ویتامین ها و مواد معدنی است که به پشتیبانی بسیاری از عملکردهای مختلف بدن کمک می کند. به عنوان مثال ، رزماری برای بهبود حافظه بسیار مفید است و از رشد مو نیز پشتیبانی می کند. این بدان معناست که یک فنجان چای رزماری برای هر کسی که مطالعه شبانه انجام می دهد و یا شخصی که از ریزش موهای خود رنج می برد مناسب است. پرورش گیاهان دارویی رزماری به روش قلمه زنی انجام می پذیرد.

پرورش گیاهان دارویی


فواید سلامتی رزماری :

موارد استفاده :
گیاه دارویی مریم گلی

مریم گلی ( salvia officinalis ) گیاه پزشکی دیگری است که به پشتیبانی از حافظه و مقابله با بیماری های انحطاطی کمک می کند. مریم گلی همچنین با توانایی کاهش طبیعی سطح گلوکز در مدیریت دیابت بسیار معروف است. این گیاه یک ماده محبوب برای محصولات زیبایی و غذاهای مختلف است ، بنابراین به راحتی می توانید از مزایای مریم گلی به روش های مختلفی بهره مند شوید. پرورش گیاهان دارویی مریم گلی در مناطق شنی انجام می پذیرد.

پرورش گیاهان دارویی


مزایای سلامتی مریم گلی :

موارد استفاده :
گیاه دارویی فلفل

فلفل ( capsicum annuum ) یک مزه تند به هر وعده غذایی یا نوشیدنی اضافه می کند و یک سم زدایی محبوب برای بسیاری از افراد است. کپسایسین ترکیبی است که مسئول خاصیت ادویه دار فلفل قرمز است ، اما همچنین در برخی از فواید آن برای سلامتی نیز مسئول است. برخی از این مزایا شامل تسکین درد و کاهش کلسترول است. پرورش گیاهان دارویی از جمله فلفل در خاک های لوم شنی انجام می پذیرد.


فواید فلفل برای سلامتی :

پرورش گیاهان دارویی


موارد استفاده :
گیاه دارویی اسطوخودوس:

اسطوخودوس ( lavandula ) به دلیل رایحه تسکین دهنده و توانایی آرامش اعصاب محبوب است. چای اسطوخودوس نوشیدنی دیگری است که می تواند به شما کمک کند تا بعد از یک روز طولانی بدنتان راحت شده و شب را استراحت کنید. روغن اسطوخودوس برای درمان های ماساژ ، رایحه درمانی و حتی درمان مو نیز محبوب است. پرورش گیاهان دارویی اسطوخودوس در خاک های قلیایی انجام می پذیرد.


فواید سلامتی اسطوخودوس :

 پروش گیاهان دارویی


موارد استفاده :
گیاه دارویی گل همیشه بهار:

گل همیشه بهار ( tagetes ) گیاهانی معطر است که بسیاری از مردم برای بهبود سلامت کلی پوست خود به آنها مراجعه می کنند. این گلهای پر جنب و جوش حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان و سایر ترکیبات سالم هستند که آنها را به انتخابی مناسب برای نگهداری در خانه تبدیل می کند و این یعنی پرورش گیاهان دارویی گل همیشه بهار در خانه میتواند انجام پذیر باشد. این گیاهان نه تنها بدن شما را سالم نگه می دارند بلکه به دور ماندن حشرات نیز کمک می کنند.


فواید سلامتی گل همیشه بهار :

پروش گیاهان داروییموارد استفاده :
گیاه دارویی بادرنجبویه:

بادرنجبویه ( melissa officinalis ) یک گیاه دارویی باسابقه است که برای کمک به تسکین استرس و دفع حشرات استفاده می شود. مقدار زیادی از استرس می تواند باعث ایجاد عوارض در بسیاری از عملکردهای بدن شود. ولی استرس کم برای یک بدن با عملکرد مناسب ایده آل است. این گیاه بسیار خوشمزه است. به راحتی در چندین غذا مانند چای ، بستنی و موارد دیگر استفاده می شود. بسیاری از افراد برای تسکین اضطراب، استرس و حتی برای آرامش بچه های بی قرار از چای بادرنجبویه استفاده می کنند. پرورش گیاهان دارویی بادرنجبویه معمولا در خاک های حصلخیز با زهکشی خوب انجام می پذیرد.


گیاهان دارویی -بادرنجبویهفواید سلامتی بادرنجبویه :

موارد استفاده :خواننده عزیز، از اینکه وقت خود را برای مطالعه این مقاله اختصاص دادید از شما سپاسگزاریم. امیدواریم مطالب فوق برای شما مفید بوده باشد. همچنین جهت آشنایی با خط تولید کارخانجات دارویی نیز میتوانید به مجموعه مقالات سایت مراجعه نمایید. مشاهده مقاله اصلی و جامع این مطلب در عنوان انواع گیاهان دارویی و پرورش گیاهان دارویی در سایت www.aralshimi.com و همینطور برای خرید محصولات ضدعفونی کننده میوه و سبزیجات بر روی فروشگاه کلیک نمایید. 


آخرین مطالب این وبلاگساخت وبلاگساخت وبلاگساخت وبلاگ رایگان
تعمیر پکیج در شیرازتعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز
ثبت آگهی رایگان ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی
بلیط هواپیما چارتریبلیط هواپیما چارتریخرید بلیط ارزان هواپیما چارتری  ساروج   |   ساخت وبلاگ   |   لوازم خانگی