روش های سنتی و نوین بازیافت زباله های غذایی

» روش های سنتی و نوین بازیافت زباله های غذایی

بازیافت زباله های غذایی مانند سایر بازیافت ها به معنی استفاده از مواد مصرف شده برای تولید و ساخت مجدد همان کالا یا کالای قابل استفاده دیگر است. بازیافت، منافع فراوانی برای جامعه و محیط زیست دارد. پس از کاغذ ، ضایعات غذا بزرگترین قسمت جریان زباله ما است. به گونه ای که ۱۴.۵٪ از هر آنچه را دور می ریزیم از آن تشکیل می شود. تقریباً مانند هر چیزی که به سطل آشغال ما می رود ، مواد غذایی نیز قابل بازیافت هستند. در واقع، مواد غذایی از ساده ترین چیزهایی است که می توانیم در خانه بازیافت کنیم.


چه نوع زباله های غذایی قابل بازیافت هستند؟

این بستگی به این دارد که آیا زباله های مواد غذایی را در خانه کمپوست می کنید یا آنها را به یک مرکز کمپوست تجاری می فرستید.

این دسته از مواد غذایی را می توان در خانه کپوست کرد:


بازیافت زباله های غذایی


مرکبات را به میزان کم اضافه کنید، زیرا دارای خاصیت ضد باکتری طبیعی است و در صورت افزودن زیاد می تواند باکتری های مفید را از بین ببرد.

این غذاها باید در سطل زباله بروند:


گزینه دیگر برای این موارد سخت کمپوست ، ارسال آنها به یک مرکز کمپوست تجاری است ، اگرچه همه مکان ها آنها را قبول نمی کنند. برنامه های جمع آوری و بازیافت زباله های غذایی حاشیه ای در هالیفاکس ، نیویورک ، کانادا و پورتلند ساکنان را ترغیب می کند مواردی مانند پنیر و استخوان ماهی را در سطل های حاشیه خود قرار دهند.بازیافت زباله های غذایی

مسائل و راه حل ها برای بازیافت زباله های غذایی

بازیافت زباله های غذایی : ساختن چیزی از زباله

در سال های ۱۷-۲۰۱۶ ، بر اساس مبانی ملی مواد زائد غذایی ، ۷.۳ میلیون تن پسماند غذایی ایجاد کردیم. این برای پر کردن بیش از ۱۳۰۰۰ استخر شنای المپیک کافی است.

این امر نه تنها با هزینه های عمده اقتصادی و اجتماعی همراه است ، بلکه تجزیه ضایعات مواد غذایی در محل دفن زباله منجر به ترشح گازهای گلخانه ای مانند دی اکسید کربن (CO2) و متان می شود. گزارشی از طرف وزارت محیط زیست و انرژی محاسبه کرده است که پسماندهای جامد فقط از سال ۲۰۱۴، در معادل ۹ میلیون تن متان و CO2 تولید می کنند. اقدامی که مستقیماً پتانسیل گرمایش جهانی آلاینده ها را با هم مقایسه می کند. بخش عمده ای از این انتشارات مستقیماً از مواد زائد مواد غذایی پوسیده در محل دفن زباله حاصل می شود.

تأثیرات ضایعات مواد غذایی در مقیاس جهانی بسیار زیاد است. طبق گزارش موسسه جهانی، منابع ایالات متحده آمریکا و چین دو رتبه برتر ساطع کننده کربن در جهان هستند.

بهترین راه برای به حداقل رساندن زباله های غذایی ، اجتناب از تولید آن است (در مورد راهکارهای جلوگیری و استفاده مجدد از ضایعات غذا بیشتر بخوانید). در حالی که نمی توانیم اطمینان حاصل کنیم که تمام محصولات ما خورده شده اند ، اما می توانیم ضایعات مواد غذایی را به منابع با ارزشی از جمله کود ، انرژی و یک سری محصولات نوآور تبدیل کنیم ، از داروسازی گرفته تا مصالح ساختمانی.بازیافت زباله های غذایی : کمپوست کردن

یکی از بهترین و ساده ترین راه حل ها برای استفاده از زباله های تر و بازیافت زباله های غذایی ، تبدیل آن ها به کود غنی از مواد مغذی است. زباله ها طی فرآیند طبیعی و توسط باکتری ها تجزیه و به مواد آلی پوسیده ای تبدیل می شوند که به آن گیاه خاک (Humus) و یا کمپوست گفته می شود.

کمپوستها به دلیل اینکه محصولات ارزشمندی برای خاک و تقویت خاک هستند، در کشاورزی بیولوژیک کاربرد فراوانی دارند. در فرآیند تجزیه پسماند تر توسط باکتری ها دما به ۶۰ درجه سانتی گراد و یا حتی بیشتر می رسد و به همین دلیل، مدت زیادی زمان می برد که باعث تولید تخم لارو گردیده و عوامل بیماری زا را از بین ببرد. نتیجه این فرایند تولید کمپوست سالم است که می توان بدون نگرانی از آن را برای تقویت خاک استفاده کرد.

تهیه کمپوست از زباله به دو روش زیر انجام می شود:


بازیافت زباله های غذایی-کمپوست


کمپوست خانگی ضایعات مواد غذایی را در محیطی که اکسیژن زیادی در آن وجود دارد بازیافت می کند. قارچ ها و باکتری ها، پروتئین ها، چربی ها و کربوهیدرات های موجود در زباله ها را به کمپوست و CO2 تجزیه می کنند.

کمپوست منبع خوبی است که می تواند به رشد بهتر میوه ها و سبزیجات ، گلها و حتی گیاهان خانگی کمک کند. به باغبانان و کشاورزان اجازه می دهد آب کمتری استفاده کنند. ایجاد کمپوست به جای قرار دادن زباله های غذایی در محل دفن زباله، تأثیر زیادی در گرم شدن کره زمین نیز دارد. وقتی مواد زائد مواد غذایی در محل های دفن زباله تجزیه می شوند، باعث تولید متان می شوند، که یک گاز گلخانه ای ۷۲ برابر قوی تر از دی اکسید کربن است.


بازیافت زباله های غذایی : ساخت مواد کاربردی

میوه ها و سبزیجات بیشترین میزان هدر رفت را در بین محصولات غذایی دارند. سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد تخمین می زند که در سطح جهان ، ۴۵ درصد میوه و سبزیجات در طول زنجیره تأمین هدر می رود. اما با کمی دانش شیمی، زیست شناسی و مهندسی ، ضایعات را می توان به محصولات عملکردی و با ارزش دوباره پردازش کرد.

محققان در حال حاضر در حال بررسی چگونگی استفاده از الیاف موجود در سبزیجات ریشه ای در بتن فوق العاده قوی و نحوه استفاده از دانه های انبه برای ساخت موم تخته موج سواری هستند. پوسته برنج به دلیل داشتن سیلیس ، محصول همه کاره دیگری است و کاربردهای مختلفی مانند سیمان ، عایق ها ، جاذب ها و مواد ساختمانی مختلف دارد.

همچنین می توان آنها را با شیشه آسیاب کرد تا آجرهای سبک و مقاوم در برابر آتش و موریانه ایجاد شود.بازیافت زباله های غذایی یا پردازش ضایعات : از داروها گرفته تا پلاستیک های زیستی

میوه ها و سبزیجات سرشار از مواد مغذی هستند – و نه فقط مقادیر خوراکی! قسمتهای دور ریخته شده میوه ها و سبزیجات (مانند پوست ، تفاله و برگ) اغلب غنی از مواد شیمیایی فعال و ترکیبات شیمیایی تولید شده توسط گیاهان هستند. این عصاره ها می توانند در مکمل های غذایی ، دارویی و مواد نگهدارنده غذا استفاده شوند که از هدر رفتن بیشتر مواد غذایی جلوگیری می کنند. عصاره ها و روغن های حاصل از ضایعات غذا نیز می توانند در مواد آرایشی با ارزش استفاده شوند.

ققان در حال حاضر در حال بررسی مزایای پیشگیری از سرطان توسط پوست پرتقال هستند.

بازیافت زباله های غذایی ضایعات پلاستیک های زیستی

بازیافت زباله های غذایی برای پلاستیک های زیستی

سیب زمینی از دیگر موادی است که ضایعات آن قابل استفاده است. مبارزه با پسماندهای غذایی CRC در حال بررسی استفاده از ضایعات سیب زمینی برای ایجاد مکمل های سلامتی و پلاستیک های زیستی است ، که پلاستیک تولید شده از منابع تجدید پذیر هستند و می توانند برای بسته بندی ، پوشش و چسب استفاده شوند.

مواد شیمیایی اساسی مورد نیاز برای ایجاد پلاستیک های زیستی شامل انواع کربوهیدرات ها ، چربی ها و فیبر سلولزی است که می تواند با استفاده از روش هایی مانند خشک کردن یخ زده و فناوری موج شوک هیدرودینامیکی از ضایعات مواد غذایی استخراج شود. محققان دانشگاه جنوب کوئینزلند در حال آزمایش این روش ها بر روی ضایعات میوه های گرمسیری هستند.

تبدیل ضایعات مواد غذایی به پلاستیک های زیستی نه تنها می تواند باعث کاهش اتلاف مواد غذایی و ضایعات پلاستیکی شود ، بلکه می تواند میزان انتشار گازهای گلخانه ای مرتبط با تولید پلاستیک را نیز به حداقل برساند. از ترکیبات استخراج شده از ضایعات مواد غذایی حتی می توان برای ایجاد سوخت های زیستی مایع مانند بیودیزل و بیواتانول استفاده کرد. از سوخت های زیستی می توان برای پخت و پز ، گرمایش و تولید برق استفاده کرد اما عمدتا در استرالیا برای تأمین سوخت اتومبیل های دارای آلایندگی کمتر از بنزین یا دیزل معمولی استفاده می شود.

در حالی که محققان و صنعت همچنان به ایجاد روش های ابتکاری برای تبدیل ضایعات مواد غذایی ادامه می دهند ، اولویت اول همچنان جلوگیری از هدر رفتن مواد غذایی است.

در این راستا، می توانید به مقالات مرتبط با موضوع فرایند بازیافت و ضدعفونی پساب کارخانجات، به سایر مقالات سایت اصلی این مقاله www.aralshimi.com با عنوان تصفیه و ضدعفونی پساب کارخانجات نساجی و کاغذسازی مراجعه فرمایید.


آخرین مطالب این وبلاگبلیط هواپیما چارتریبلیط هواپیما چارتریخرید بلیط ارزان هواپیما چارتری
ساخت وبلاگساخت وبلاگساخت وبلاگ رایگان
تعمیر پکیج در شیرازتعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز
ثبت آگهی رایگان ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی  لوازم خانگی   |   ساخت وبلاگ   |   ساروج